BIELENIE ZUBOV

Zafarbenie zubov je ovplyvnené viacerými faktormi, či už vrodenými alebo získanými (pitie čaju, kávy, červeného vína, konzumácia horkej čokolády, fajčenie),  užívaním  liekov, traumatickým poškodením zubov… Všetky tieto vplyvy majú z dlhodobého hľadiska tendenciu zafarbovať zubnú sklovinu.

U nás v ambulancii ponúkame systém bielenia OPALESCENCE BOOST 40%. Silný bieliaci gél založený na báze peroxidu vodíka, fluoridov a dusičnanu draselného, určený len pre použitie v ordinácii. Predstavuje alternatívnu metódu ošetrenia tmavých zafarbených zubov. Po vyšetrení pacienta a posúdení kvality skloviny zistíme či je bielenie pre pacienta vhodné. Ak áno, pristúpime k dentálnej hygiene, ktorá je potrebná pred samotným bielením zubov.

Bieliaci gél je aplikovaný stomatológom. Nanáša sa (po ochrane ďasien) priamo na zuby, doporučuje sa dvakrát 20 minút v jednom sedení. K aktivácii nie je nutné ožiarenie svetlom. Skúsenosti ukazujú, že u väčšiny ošetrených zubov pokračuje bielenie ešte 12-24 hod. potom, čo je proces bielenia ukončený.